Якщо за родом служби ви багато сидите, то щогодини вам треба робити 5-10-хвилинну перерву для ходьби або інших фізичних навантажень. М’яке крісло краще замінити жорстким.

Потрібно регулярно зміцнювати м’язи живота, щоб поліпшити кровообіг в малому тазі. Можливий наступний комплекс вправ (розроблений фахівцями):

1. Стоячи зі схрещеними ногами, ритмічно напружуйте м’язи

сідниць і заднього проходу.

2. Сидячи на стільці з жорстким сидінням, спина випрямлена, корпус злегка поданий вперед, ритмічно напружуйте м’язи заднього проходу.

3. Лежачи на спині з зігнутими в колінах ногами і упором на ступні, які розташовуються на ширині плечей, спираючись на ступні і плечовий пояс, відривайте від підлоги і піднімайте таз.

4. Лежачи на спині, поперемінно піднімайте прямі ноги.

5. Лежачи на спині з піднятими прямими ногами, ноги разведіть в сторони, потім зведіть і перехрестіть, як ножиці.

6. Лежачи на спині з піднятими ногами, виконуйте рухи ногами, як під час їзди на велосипеді.

7. Лежачи на спині, ноги, зігнуті в колінах, щільно притискайте до живота.

8. З положення лежачи обличчям вниз з упором на коліна, долоні і лікті по черзі в обидві сторони повертайте таз так, щоб сідниці торкалися підлоги.

Ці вправи тренують сідничні м’язи, анальний сфінктер і м’язи черевного преса, покращують місцевий кровообіг і відтік крові з органів тазу, стимулюють кишечник, сприяють відходженню газів. Вправи слід виконувати по 10-15 разів 2-3 рази на день. З іншого боку, перенапруження м’язів в цій областіпротипоказано. Тому не можна робити силові вправи.

Не підуть на користь їзда на велосипеді, кінний спорт.

У харчуванні слід дотримуватися тієї дієти, яка не викликає ні розлади кишечника, ні запору. Треба їсти поменше борошняного і молочного (крім кисломолочного), додавати в їжу висівки, вживати більше овочів. Щодня обов’язкові кефіри і т.п. Пиття мінеральних вод посилює рухову

активність кишечника. Рекомендуються високо- і середньомінералізована води, а також води, що містять іони магнію і сульфати, такі як «Єсентуки» № 17 і 4, «Московська» – по 1 склянці кімнатної температури 3 рази в день.

Також рекомендується:

1. Приймайте ванни якомога частіше. Прийом ванни – дуже ефективний засіб профілактики геморою.

Прийом ванни дуже добре нормалізує мікроциркуляцію крові в анальної області та підтримує цю область в чистоті.

2. Слідкуйте за гігієною періанальної області і промежини. Не обмежуйтеся тільки використанням туалетного паперу. Обов’язково підмивайтеся після кожної дефекації. Намагайтеся використовувати м’яку багатошарову туалетний папір.

3. Намагайтеся уникати запорів. Запори – один з головних чинників, що сприяють розвитку геморою і появі анальних тріщин. Своєчасне лікування запорів, нормалізація діяльності травного тракту, регулярне і правильне харчування допоможуть Вам уникнути геморою. Пам’ятайте! Ргуляція консистенції кишкового вмісту і його транзиту по товстій кишці є неодмінною умовою профілактики геморою.

4. Намагайтеся уникати проносів. Крім роздратування при діареї (проносі) висока ймовірність проникнення в анальні крипти інфекції, що може послужити причиною запального процесу і освіти ректального свища.

5. Намагайтеся довго не тужиться під час дефекації. Довгий і завзяте напруженні при дефекації також є причиною ректальних кровотеч. Намагайтеся цього уникати.

6. Уникайте переохолодження. Переохолодження може бути причиною порушення кровообігу, що може послужити причиною утворення геморою або його загострення (тромбоз, сильні болі).

7. Не проводьте в сидячому положенні занадто багато часу. «Сидяча» робота призводить до порушення кровообігу і застою венозної крові, що так само сприяє розвитку геморою.

Якщо Вам за службовим обов’язком доводиться багато часу сидіти, частіше робіть невеликі перерви в роботі, а в сидячому положенні періодично напружуйте сідничні м’язи. Регулярно займайтеся гімнастикою, плаванням, більше гуляйте пішки.

8. Не проводите багато часу за кермом. Довгий сидіння за кермом призводить до порушення кровообігу, що сприяє розвитку геморою. Якщо ви професійний водій, частіше робіть перерви і розминку. Регулярно займайтеся гімнастикою, плаванням, більше гуляйте пішки.

9. Не зловживайте спиртним, гострої та солоної їжею.

Спиртне підсилює кровообіг в періанальної області, що може привести до посилення кровотечі. Гостра і солона їжа сприяє сильному роздратування періанальної області і збільшенню перебігу захворювання.

10. Вчасно консультуйтеся з доктором для постановки правильного діагнозу. Не займайтеся самодіагностикою і не економте на своєму здоров’ї. У деяких випадках, списуючи симптоми ректального раку на геморой, хворий занадто пізно дізнається про справжній діагноз.

Бєлкін Ігор Миколайович
Завідувач хірургічним відділенням

Залишити відповідь