Будь-яке оперативне втручання супроводжується травмою тканин, наркозом, що вимагає відновлення організму. Звичайний період реабілітації після лапароскопічної холецистектомії складає від 7 до 28 днів (в залежності від характеру діяльності пацієнта). Незважаючи на те, що через 2-3 дні після операції пацієнт відчуває себе задовільно і може вільно ходити, гуляти на вулиці, навіть їздити на автомобілі, ми рекомендуємо перебуває вдома і не виходить на роботу мінімум 7 днів після операції, які потрібні організму для відновлення . У цей час пацієнт може відчувати слабкість, підвищену стомлюваність.

Після оперативного втручання рекомендовано обмеження фізичних навантажень терміном на 1 місяць (не носити тяжкості більше 3-4 кілограмів, виключити фізичні вправи, що вимагають напруження м’язів черевного преса). Через 1 місяць після операції ніяких обмежень фізичної активності немає.

Дієта

Дотримання дієти потрібно в термін до 1 місяця після лапароскопічної холецистектомії. Рекомендовано виключення алкоголю, легкозасвоюваних вуглеводів, жирної, гострої, смаженої, пряної їжі, регулярне харчування 4-6 разів на день. Вводити нові продукти в раціон слід поступово, через 1 місяць після операції можливе зняття дієтичних обмежень за рекомендацією гастроентеролога.

Медикаментозне лікування

Після лапароскопічної холецистектомії зазвичай потрібно мінімальне медикаментозне лікування. Больовий синдром після операції зазвичай виражений незначно, але у деяких пацієнтів потрібне застосування анальгетиків протягом 2-3 днів. Зазвичай це кетанов, парацетамол, Етол-форт.

У деяких пацієнтів можливе застосування спазмолітиків (но-шпа чи дротаверин, бускопан) протягом 7-10 днів.
Прийом препаратів урсодеоксихолевої кислоти (Урсофальк) дозволяє поліпшити литогенность жовчі, ліквідувати можливий мікрохолелітіаз.

Прийом медикаментозних препаратів повинен виконуватися строго за вказівкою лікаря в індивідуальній дозуванні.

Догляд за післяопераційними ранами

У стаціонарі на післяопераційні рани, розташовані в місцях введення інструментів будуть накладені спеціальні наклейки. Душ можна приймати починаючи з 48 годин після оперативного втручання. Попадання води на шви не є протипоказаним, однак не слід мити рани з гелями або милом і терти мочалкою. Після прийняття душу слід змастити рани 5% розчином йоду (або розчином бетадіна, або діамантовим зеленим, або 70% етиловим спиртом). Рани можна тримати відкритим способом, без пов’язок. Прийом ванн або купання в басейнах і водоймах забороняється до зняття швів і протягом 5 днів після зняття швів.

Шви після лапароскопічної холецистектомії знімають на 7-8 добу після операції. Це амбулаторна процедура, зняття швів проводить доктор або перев’язочна медична сестра, процедура є безболісною.

Бєлкін Ігор Миколайович
Завідувач хірургічним відділенням

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Залишити відповідь