Одне с найпоширеніших питань : “Що будуть робити з моєї кров’ю?”

Кров кожного донора грунтовно досліджують. Спочатку визначається група крові по аво-системі, резус-фактор і kell приналежність. Це потрібно для того, щоб пацієнт отримав потрібний йому компонент крові. Потім, щоб забезпечити безпечне переливання, проводиться дослідження на наявність різних вирусів (віл-інфекція, гепатит в, гепатит с, сифилис), інфекційних захворювань і патологій).

Повністю донорської крові не використовують. Кожну дозу крові розділяють на компоненти, основні з яких еритроцити, плазми і тромбоцити. Пацієнт отримує саме той компонент, який йому необхідний. Таким чином, кров одного донора може врятувати життя кількох пацієнтів.

Суспензію еритроцитів використовують під час звичайних операцій, при втраті крові, травмах і для лікування анемії.

Плазми використовують при хворобі печінки, втраті крові, для лікування безперебійною в згортання крові, і лікування шоковому стані.

Тромбоцити використовують для лікування лейкемії і ракових захворювань.

У відділенні проводитися донорській плазмаферез: це – кров забірається в стерильних систему (як при звічайній процедурі кроводачі), центріфугуєтся, розділяється на еритроцитарного масу і плазмі з використання плазмоекстрактора, після чого еритроцитарного маса возвращается донорів. Об’єм ціркулюючої крові заповнюється введенням адекватної кількості фізіологічного розчин.

Перед здача плазми крові донор теж проходитиме стандартні для донора обстеження крові, а також йому які проводять біохімічній аналіз крові на рівень загальна білку та білірубіну для визначення наявності протіпоказів для здачі плазмі.процес дачі плазми складає близько 40 хвилин, а з урахуванням всіх формальностей забирає близько 2 годин. Для здаванння плазми та патенти дотримуватись адекватно питна режиму – віпіваті близько 1,5-2,0 л води на день.об’єм взятої плазми не винних перевіщуваті 600 мл за один сеанс. Для людей, маса тела якіх не перевіщує 50 кг, розрахунок идет з іншої позіції. Тут не дозволяється здаваті більше 12% від всього ціркулюючого об’єму крові. А він, у свою черга, складає 6,5-7% від маси тела. Мінімальна перерва між двома донорськімі сеанс не винних бути менше двох тіжнів. За рік ж людіні не можна здаваті більше 12 літрів плазми.

 

Залишити відповідь