Завідувач рентген-кабінетом  Максименко Інна Володимирівна

Рентгендіагностичний кабінет є складовою частиною КНП «Оріхівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» ОРР ЗО, основним завданням якого є проведення кваліфікованого рентгенологічного обстеження, впровадження в практику високоефективних методів дослідження.

Діагностичні дослідження проводяться тільки за клінічними показниками. У направленні пацієнта в амбулаторній картці або в історії хвороби повинно бути обґрунтовання показань та конкретна мета дослідження. Якщо цього немає, або у направленні містяться формулювання типу «обстеження», або «уточнення діагнозу» рентгендослідження не проводиться.

Результати дослідження та отримана доза опромінення обов’язково заносяться у медичну картку пацієнта та реєструються у журналі запису рентгендосліджень.

Дія іонізуючого випромінювання не є небезпечною для живого організму. Захист від нього забеспечується рентгензахисними засобами з просвинцьованої гуми.

Право на прийняття рішення про застосування рентгенологічної процедури з діагностичною, профілактичною, терапевтичною чи дослідницькою метою надається пацієнтові чи його законному представникові.

Пацієнт має право відмовитися від медичних рентгенологічних досліджень, за винятком профілактичних, що проводяться з метою виявлення інфекційних захворювань.

До складу рентгендіагностичного кабінету входять:

  1. Стаціонарний флюорографічний кабінет у поліклініці №1 (часи роботи з 8.00 до 14.30).
  2. Пересувальний цифровий флюорографічний кабінет на базі автомобіля ЗІЛ «Бичок».
  3. Стаціонарний рентгенкабінет в ансеналі якого є як стаціонарні рентгенапарати, так і пересувні палатні апарати для обстеження хворих відділень. Робота кабінету забеспечується з 8.00 до 15.30, потім ургентно через приймальне відділення.