Багата тромбоцитами плазма (БоТП, prp) – це, як очевидно з термінів, плазма крові з підвищеним вмістом тромбоцитів. Оскільки тромбоцити грають найважливішу роль в процесах загоєння і регенерації пошкоджених тканин організму, БоТП дозволяє значно збільшити ефективність багатьох методів лікування. В даний час на основі БоТП розроблена багатофункціональна медична методика плазмоліфтінг, використовувана в стоматології та косметології.

У нормі концентрація тромбоцитів у крові коливається між 150 тис. / Мкл і 350 тис. / Мкл і в середньому становить 200 тис. / Мкл. Науково доведено, що стимулюючий ефект збагаченої тромбоцитами плазми проявляється, якщо концентрація тромбоцитів в ній дорівнює 1.000.000 / мкл

Було давно відомо, що тромбоцити відповідають в організмі за згортання крові при пошкодженнях тканин. У 1980-х роках встановлено, що в таких випадках вони також виділяють специфічні білки, так звані фактори росту, що представляють собою біологічно активні поліпептидні молекули. Вони випускають біохімічні сигнали, які сприймаються рецепторами, розташованими на поверхнях пошкоджених клітин. Рецептори, отримавши сигнал, стимулюють поділ і ріст цих клеток. Променеве БоТП прискорює процеси загоєння в кілька разів.

БоТП на 100% біосумісним, безпечна і не несе ризику зараження пацієнта, тому що вона отримана з його власної плазми.

Протягом всього часу існування хірургії йшов постійний пошук засобів, що дозволяють поліпшити процес загоєння ран після хірургічних операцій, тобто одночасно з більш швидким загоєнням ран і операційних розрізів мінімізувати інфекції, болю, пухлини і шрами. Медичні джерела стверджують, що використання БоТП дозволяє в значній мірі досягти цієї мети.

Плазмоліфтінг – це унікальний, науково-розроблений метод ін’єкційного омолодження. Цей безпечний, гіпоалергенний, один з найбільш затребуваних лікувально-омолоджуючих методів заснований на використанні власних ресурсів організму людини. Сьогодні інноваційна методика омолодження шкіри за допомогою власної крові зайняла почесну нішу в боротьбі з віковими змінами.

7 причин пройти процедуру PRP-плазмоліфтінга:

  • Поліпшення зовнішнього вигляду і тургору шкіри;
  • Корекція вікових змін шкіри обличчя і тіла;
  • Лікування запальних захворювань шкіри;
  • Усунення рубців, шрамів, розтяжок, постакне;
  • Лікування алопеції (випадіння волосся);
  • Лікування андрогенної (гормонзалежних) алопеції у чоловіків і жінок;
  • Усунення жирної і сухої себореї (нормалізується робота сальних залоз).

БоТП стала цінним доповненням для лікування ран. Використання БоТП дозволяє прискорити їх загоєння в 2-3 рази за допомогою власних резервів організму

Спортивна медицина

У фізкультуру і спорт дуже часті травми м’язів і сухожиль, тому спортивній медицині настійно потрібні більш ефективні і менш інвазивні методи лікування таких травм. Використання для цих цілей БоТП демонструє хороші результати, що стимулювало велику кількість досліджень в цьому напрямку. На даний момент методика має 4 рівень доказовості.

Незагойні виразки і рани

Діабетичні, трофічні та інші незагойні виразки і рани – це велика проблема громадського здоров’я, погано піддається сучасним медичним методам. І тут на БоТП покладаються великі надії. Топическое застосування БоТП ініціює загоєння хронічних виразок і ран, при цьому багато пацієнтів можуть вилікуватися навіть в домашніх умовах.

Обласна

Розумно було припустити, що БоТП може сприяти відновленню не тільки тканин, але і пошкодженого волосся. Спочатку БоТП стала застосовуватися поряд хірургів-трансплантологів для підтримки пересаджених волосся. Останнім часом ця терапія стала все більше використовуватися і для відновлення стоншується при облисінні волосся, демонструючи обнадійливі результати.

Інші хвороби

Використання БоТП в медицині стрімко розширюється. Згадується про її застосування для лікування урологічних захворювань, відновлення серцевих клапанів, регенерації хрящів і міжхребцевих дисків і цілий ряд інших застосувань.